Пластикові вікна: конструкція і комплектація

28 Жов 2021
Новини
комплектація пластикових вікон

Перед замовленням виробів з ПВХ у фірмовому віконному салоні варто хоча б поверхнево вивчити конструкцію пластикового вікна. Звичайно, кваліфікований менеджер-консультант відповість на всі ваші питання і допоможе підібрати оптимальну комплектацію — але все ж базові знання полегшать вибір. А головне — знаючи, які характеристики пластикових вікон будуть актуальними для вас, ви самі зрозумієте, на що звертати увагу.

З чого складається металопластикове вікно

Модульна конструкція пластикового вікна передбачає, що практично всі вікна збираються зі стандартних комплектуючих. Вони можуть відрізнятися за розміром, дизайном і характеристиками — проте загальна схема конструкції буде незмінною.

Основу металопластикового вікна становить каркас, для виготовлення якого застосовується пластиковий віконний профіль з металевим армуванням. Профіль ПВХ для вікон роблять багатокамерним — така внутрішня структура не лише знижує теплопровідність, а й підвищує жорсткість конструкції. Основні елементи каркасу:

 • Віконна рама — нерухома частина, яка забезпечує закріплення конструкції в отворі.
 • Стулка — рухома частина, яка може відкриватися на петлях.
 • За необхідності поділу рами на кілька частин — наприклад, при виготовленні двостулкового або тристулкового вікна — в раму встановлюють імпост (вертикальну або горизонтальну стійку з Т-подібного профілю).

У місці примикання рами до стулки в профіль встановлюється ущільнювальна гума для вікон. Ущільнювач з каучуку або еластичного полімеру перекриває зазор і забезпечує герметичність конструкції.

Окремо купувати ущільнювач для пластикових вікон не потрібно — нова конструкція при правильному монтажі закривається максимально щільно. Тому замовляють ущільнювач тільки в тому випадку, якщо старий контур втрачає еластичність і підлягає заміні.

У якості заповнення стулок або глухих рамних частин найчастіше використовуються склопакети. Склопакет являє собою конструкцію з кількох стекол, які герметично з’єднуються між собою:

 • Однокамерний склопакет — два скла, одна дистанційна рамка.
 • Двокамерний склопакет — три скла, дві дистанційні рамки.

Важливо! Одно- та двокамерні склопакети встановлюють у 90% конструкцій. Моноскління або трикамерний склопакет — це більш екзотичні варіанти, які зустрічаються набагато рідше.

За відкривання у різних режимах, а також за притискання стулки до рами і фіксацію її в закритому положенні відповідає особливий механізм — фурнітура для пластикових вікон. Основні елементи фурнітури:

 • Петлі, які з’єднують раму зі стулкою і забезпечують рух частин, що відкриваються.
 • Запірний механізм на стулці, який приводить цапфи до руху.
 • Відповідні планки (зачіпи) на рамі — взаємодіючи з цапфами, вони утримують стулку в закритому положенні і забезпечують щільне притискання.
 • Ручка — приводить в рух запірний механізм і використовується для керування основними функціями фурнітури.

Отже, каркас з профілю (рама + стулка), склопакет і фурнітура — це основні елементи, з яких складається пластикове вікно. Це не означає, що таку конструкцію мають абсолютно всі вікна — наприклад, можливе виготовлення глухого виробу (тільки рама + склопакет) або вікна з непрозорою стулкою (у якості заповнення замість склопакета використовується сендвіч-панель).

Аксесуари для пластикових вікон

Крім основних елементів конструкції при купівлі ПВХ вікна можна також замовляти додаткові комплектуючі:

 • Для захисту приміщення від комах використовується москітна сітка на пластикові вікна. Вона являє собою сітчасте полотно, натягнуте на легку пластикову або алюмінієву рамку.
 • Всередині приміщення ставиться підвіконня для пластикового вікна, яке може бути як вузьким, суто декоративним, так і широким — іноді навіть монтують підвіконня-стільниці. Із зовнішнього боку нижня частина вікна оформляється водовідливною планкою (відливом), який відводить від монтажного шва і стіни вологу, що стікає по вікну.
 • Додаткові елементи фурнітури розширюють можливості вікна. Найчастіше використовуються комплектуючі для мікропровітрювання, покрокового провітрювання або фіксації стулки у відкритому положенні, мікроліфт, блокіратор, а також — дитячий замок безпеки.
 • Ще одне корисне придбання — віконний припливний клапан. Він забезпечує постійний приплив свіжого повітря, що нормалізує мікроклімат у приміщенні і знижує вологість (а значить — ризик появи конденсату на склі).

Переваги пластикових вікон

Численні плюси пластикових вікон зумовили їх зростаючу популярність. Перша причина, з якої сьогодні масово встановлюють саме конструкції з ПВХ — високі показники теплоізоляції. Скління з використанням металопластикових вікон дає можливість зменшити тепловтрати та заощадити на опаленні.

Важливо! Використання сонцезахисного або мультифункціонального скління дозволяє економити не тільки на опаленні, а й на кондиціонуванні — за рахунок зменшення перегріву в спеку.

Крім того, до переваг пластикових вікон належать:

 • Великий вибір комплектуючих, що дає можливість побудувати конструкцію практично з будь-якими експлуатаційними характеристиками.
 • Широкі можливості для дизайну — ламінований і фарбований профіль, декоративні склопакети та інші елементи дають змогу органічно вписати вікно у будь-який інтер’єр або фасад.
 • Безпека — використання протизламної фурнітури, а також комплектація склопакета триплексом або загартованим склом підвищує стійкість вікна до спроб зламу.
 • Можливість контролю мікроклімату. За умов правильної комплектації можна обирати оптимальний режим провітрювання — і приміщення буде отримувати свіже повітря без переохолодження або перегріву.
 • Простий догляд. Доглядати за пластиковими вікнами нескладно — ПВХ профіль і склопакети легко очищуються від будь-яких забруднень. Тому і через кілька років після становлення конструкція буде виглядати не гірше за нову.

Також варто мати на увазі, що всі ці переваги будуть актуальними за умови правильного підбору комплектуючих і професійного монтажу.

 

Вікно для економії на опаленні: чи справді енергозбереження працює? Дивіться на відео