Що таке HPL двері?

HPL двері — це конструкції, що виробляються на основі металопластикових дверних профільних систем. Для заповнення таких дверей застосовується ламінована панель з теплоізоляційним шаром. Панель може бути встановлено ​​двома способами:

  • Вставне заповнення під штапик — за аналогією зі склопакетом або сендвіч-панеллю. Дверний профіль при цьому залишається видимим.
  • Накладне заповнення — панель наклеюється на дверну конструкцію ззовні, при цьому повністю приховує профіль.

Що таке HPL панель?

HPL панелі — це декоративні панелі, що виробляються шляхом склеювання декількох шарів полімерних і органічних матеріалів під пресом (HPL означає High Press Laminate, тобто ламінат високого тиску). При цьому утворюється щільна структура з високими показниками міцності і хорошими декоративними якостями.

Для виготовлення декоративних дверних конструкцій використовуються панелі з HPL-покриттям товщиною 2 мм, для білих конструкцій — панелі з покриттям не менш ніж 1,5 мм. Завдяки значній товщині і високої міцності HPL-панель набуває антивандальних властивостей — її дуже складно подряпати або пошкодити іншим способом.

Для заповнення панелі використовується пінополістирол XPS Weis Cosmo, що забезпечує захист дверей від тепловтрат.

Що краще — HPL або МДФ?

І HPL, і МДФ панелі виробляються за схожими технологіями, але відрізняються перш за все тиском, під яким відбувається склеювання шарів в єдину панель. Використання високого тиску при виробництві HPL-панелей забезпечує їм більшу — в порівнянні з МДФ — міцність. Це, а також застосування стійких полімерів у складі зовнішнього шару, дозволяє панелям HPL краще витримувати механічні навантаження і гарантує їм високу стійкість до вологи (МДФ програє і за цим параметром).

Який термін виготовлення HPL дверей?

Час виготовлення залежить від габаритів виробу, комплектації і наявності деталей на складі. На практиці термін виготовлення дверей з HPL-заповненням не перевищує терміну виготовлення стандартних конструкцій вхідної групи.

У яких профільних системах застосовується HPL панель?

Компанія «Віконда» виробляє двері з заповненням з HPL-панелей на основі дверної профільної системи Віконда Термо. Це дає можливість забезпечити конструкціям високу механічну міцність, а також — хороші показники теплоізоляції, які підвищуються за рахунок встановлення HPL-панелей з низькою теплопровідністю.