Дуже часто при заміні скління власники нерухомості цікавляться, чому плачуть пластикові вікна в приватному будинку або квартирі? І дійсно, встановлення ПВХ-конструкцій може привести до того, що на склі буде з’являтися конденсат, причому у дуже великому обсязі. Плачуть вікна зазвичай вранці — але іноді утворення конденсату буває настільки сильним, що краплі залишаються на склі протягом усього дня, а на підвіконні або на підлозі збирається велика калюжа.
Чому плачуть вікна і що робити, щоб позбутися конденсату, а також як запобігти його появі ще на етапі планування скління — розберемося далі у статті.
Запітнілі пластикові вікна або вікна, що плачуть — це не норма. Так, навіть на правильно підібраній та встановленій з дотриманням всіх вимог ДСТУ конструкції може з’являтися конденсат, але зазвичай він зникає дуже швидко і без сліду.
Якщо ж запітніле вікно починає плакати — тобто на ньому конденсуються великі краплі — то мова йдеться про досить серйозну проблему. Зазвичай проявляється вона так:
Зверніть увагу! Дерев’яні вікна, які плачуть, зустрічаються рідше — за рахунок природної пористості деревина пропускає частину вологи назовні. Тому головна перевага конструкцій з ПВХ — поєднання герметичності та високої теплоізоляції — стає непрямою причиною появи конденсату.
Що ж робити власнику, якщо вікна плачуть? В першу чергу подивитися, де саме з’являється конденсат. Якщо всередині склопакета — то мова йде про брак у виробництві, на який поширюється гарантія. Якщо зовні — розбиратися з причинами та вживати заходів.
Якщо описані ознаки ви спостерігаєте регулярно, і ваші пластикові вікна плачуть — причина може бути майже будь-якою. Краплі води осідають на склі тоді, коли водяна пара, що міститься в повітрі, конденсується і переходить з газоподібної у рідку форму. Температура, за якої це відбувається, називається «точкою роси» — при досягненні певної температури волога починає осідати на найхолодніших поверхнях в приміщенні. Такими поверхнями майже завжди будуть шибки — але, як ми сказали вище, іноді конденсат випадає на всьому вікні.
Коли у будинку або квартирі плачуть вікна, причини можуть бути у наступному:
Розбираючись, від чого плачуть пластикові вікна, потрібно аналізувати весь спектр причин. Крім зазначених вище факторів можуть відігравати важливу роль якість профілю та склопакету, герметичність притискання і навіть ширина підвіконня. Тільки зрозумівши, чому виникає проблема, можна зрозуміти, що варто робити, коли плачуть пластикові вікна.
Іноді власники приміщення замислюються — а чи треба розбиратися, що робити, щоб вікна не плакали? Треба, і ось чому:
Крім того, сама висока вологість часто стає проблемою. Найбільш очевидний збиток — створення сприятливого середовища для розвитку грибків і бактерій, які спочатку вражають відкоси, а потім і інші поверхні в приміщенні.
Отже, все-таки припустимо, пластикові вікна плачуть — що робити власнику приміщення в такій ситуації? Є кілька рішень, які можуть забезпечити результат при відносно невеликих витратах:
У будь-якому випадку, якщо в квартирі плачуть пластикові вікна — краще звернутися до досвідченого фахівця за порадою. Наприклад, іноді допомагає позбавитись від такої неприємності регулювання фурнітури: правильно налаштоване притискання прибирає протяги, через які поверхня склопакета переохолоджується.
Що робити, коли плачуть вікна, встановлені раніше — здається, розібралися. Але, на жаль, всі перераховані вище рішення можуть бути недостатньо ефективними. Тому поряд з нормалізацією мікроклімату в квартирі або будинку перед склінням об’єкта із застосуванням ПВХ-конструкцій потрібно заздалегідь продумати і їх ефективність у сфері захисту від конденсату.
Отже, якщо ви не хочете отримати в першу ж зиму рясні сльози на вікні — розповідаємо, що робити при виборі комплектації:
Зверніть увагу! Дистанційна рамка з алюмінію (стандартний варіант) часто виступає в ролі містка холоду і провокує появу рясного конденсату в крайовій зоні склопакета. Уникнути цього допоможе комплектація вікна склопакетом з пластиковою дистанційною рамкою або більш сучасною композитною (алюміній + полімер) конструкцією. Такі рамки з’явилися на ринку порівняно недавно, і при цьому вони позбавлені недоліків алюмінієвих і пластикових моделей.
У будь-якому випадку, якщо/коли ви виявите, що у вас плачуть вікна в квартирі — що робити ви розберетеся, керуючись цією статтею. А в складних ситуаціях варто звернутися до фахівців, які виконують ремонт і регулювання ПВХ-конструкцій: завдяки своєму досвіду вони швидко знайдуть причину утворення конденсату і підкажуть, як її можна усунути