Як утеплити пластикові вікна

25 Бер 2021
Новини
утеплити пластикові вікна

За статистикою металопластикові вікна обирають в першу чергу для того, щоб знизити втрати тепла в приміщенні. І дійсно, такі конструкції перевершують традиційні дерев’яні вікна за теплоізоляційними показниками. Але іноді енергоефективності встановлених у приміщенні вікон може не вистачити — і доводиться вирішувати, як утеплити пластикові вікна.

Основні причини для утеплення металопластикових вікон

Коли ми говоримо про утеплення вікна, ми можемо мати на увазі різні процеси:

 • По-перше, утеплення відкосів пластикових вікон. Внутрішні і зовнішні відкоси потрібно теплоізолювати при монтажі, інакше втрати теплової енергії в місці примикання конструкції до отвору будуть дуже великими.
 • По-друге, підвищення теплоізоляційних характеристик самого вікна. Регулювання фурнітури пластикових вікон і заміна ущільнювача на вікнах можуть помітно зменшити обсяг тепловтрат.
 • Зрештою, внесення змін до конструкції самого вікна. Заміна скла в склопакеті зазвичай не практикується — а ось повністю поміняти заповнення можна швидко і з відносно невеликими витратами.

Все це дасть можливість підвищити енергозберігаючий потенціал будівлі, не замінюючи самі металопластикові конструкції.

Як утеплити скло металопластикових вікон

Найпростіший спосіб утеплити пластикові вікна — зменшити теплопровідність елемента з максимальною площею, тобто склопакета. У житлових приміщеннях бажано встановлювати двокамерні енергозберігаючі склопакети — скління без енергозбереження не відповідає вимогами ДСТУ. Тому:

 • Якщо у ваших вікнах встановлено однокамерні склопакети — їх краще замінити двокамерними, з і-склом і заповненням камер аргоном.
 • Теплозберігаюча плівка для вікон, що наклеюється поверх скла, теж знижує теплопровідність конструкції — але не зможе вирішити проблему радикально.

Як утеплити пластикові вікна ззовні

Крім заміни склопакету утеплення пластикових вікон передбачає теплоізоляцію відкосів. Причому утеплювати їх потрібно як ззовні, так і зсередини. Але перед тим, як утеплити укоси ззовні, варто врахувати, що теплоізоляційний шар повинен залишитися паропроникним. Якщо використовувати пароізоляційні матеріали — порушиться природна вентиляція монтажного шва, і всередині буде накопичуватися волога. Це підвищить ризик промерзання взимку і спровокує появу плісняви.

Через це утеплення зовнішніх відкосів вікон бажано робити не із застосуванням пінополістиролу, а за допомогою мінеральної вати або теплоізоляційних штукатурок. Роботи виконуються так:

 • Спочатку видаляються надлишки монтажної піни.
 • Потім на стіну відкосу монтується теплоізоляційний матеріал.
 • Для фінішної обробки використовується паропроникна шпаклівка і фарба з аналогічними характеристиками.

Утеплення підвіконня зовні не потрібне — в 99% випадків підвіконна дошка ніяк не контактує із зовнішнім середовищем. А ось під водовідливну планку досить часто укладають шар поліуретанової монтажної піни або іншого теплоізоляційного матеріалу — і для утеплення, і для зниження рівня шуму при вібрації.

Як утеплити пластикові вікна зсередини

Внутрішнє утеплення відкосів покликане вирішити відразу два завдання:

 • По-перше, так можна знизити теплопровідність монтажного шва по периметру вікна і зменшити втрати тепла.
 • По-друге, внутрішнє оздоблення виконує естетичну функцію — правильно оформлені відкоси стають частиною дизайну приміщення.

Утеплення відкосів вікон зсередини припускає застосування як пароізоляційних, так і паропроникних матеріалів — тобто можна використовувати пінопласт, пінополістирол, мінеральну вату і т.д. Але в будь-якому випадку в конструкції монтажного шва зсередини повинен бути присутнім пароізоляційний шар, інакше волога з приміщення буде проникати всередину. Тому утеплення відкосів буде набагато ефективнішим, якщо монтаж з самого початку виконувався за тришаровою технологією (стандарт ДСТУ).

Алгоритм внутрішньої теплоізоляції вікна простий:

 • Відкоси обробляють ґрунтовкою з протигрибковими компонентами.
 • Для вирівнювання великих нерівностей використовуються будівельні розчини на цементній основі.
 • Поверх відкосів укладається і фіксується теплоізоляційний матеріал (може знадобитися монтаж каркасу).
 • Для оформлення використовують гіпсокартон, штукатурку або пластикові панелі.

Зверніть увагу! При використанні сендвіч-панелей не потрібно окремо закладати шар теплоізоляції. Пористий полімерний утеплювач вже присутній в конструкції сендвіча.

Утеплення підвіконня потрібно в тому випадку, якщо під ним є досить широкий монтажний зазор. Для зменшення втрат тепла під підвіконної дошкою закладається шар теплоізоляційного матеріалу, який перекривається пароізоляційною стрічкою або шаром пароізолюючого герметика.

Крім того, як було зазначено раніше, обов’язково має виконуватись регулювання пластикових вікон на зиму — посилене притискання по всьому периметру знижує ризик продування. Своєчасна заміна гумових ущільнювачів на вікнах теж важлива: ущільнювач, що втратив еластичність, не може забезпечити герметичність конструкції, а значить, втрати тепла будуть зростати.

У будь-якому випадку утеплювати вікно потрібно — принаймні теплоізоляція укосів забезпечить зменшення тепловтрат по периметру. Якщо ж енергозберігаючі характеристики конструкції недостатні, то можна розглянути і заміну склопакета — такий захід теж може бути досить ефективним.