Як захистити приміщення від зламу пластикових вікон?

16 Січ 2021
Новини

фото захист пластикових вікон від взлому

Якщо у вашому будинку або квартирі встановлене пластикове вікно — захист від зламу буде одним з пріоритетів. У переважній більшості випадків зловмисники потрапляють до будинків, відкриваючи стулки металопластикових конструкцій — тому варто заздалегідь подбати про те, щоб завдання це стало не під силу навіть досвідченому злодію.

Знати, як захистити пластикові вікна від зламу варто і тим, хто тільки планує замовити конструкції з ПВХ, і тим, у кого вони вже встановлені. На ринку є кілька ефективних рішень, і деякі з них можна застосовувати навіть без демонтажу вікна.

Де потрібен захист від зламу на пластикових вікнах?

Базовий захист від зламу пластикових вікон передбачений більшістю виробників — як мінімум одна протизламна точка замикання є майже в будь-якому фурнітурному механізмі. Але часто такого захисту недостатньо — і власнику доводиться вживати додаткових заходів.

Де ж будуть актуальними пластикові вікна з захистом від зламу? В першу чергу протизламні рішення актуальні:

 • Для приватних будинків, особливо тих, які розташовані поза котеджними або дачними селищами, що охороняються.
 • Для квартир на перших та других поверхах.
 • Для квартир на останніх поверхах (зловмисники часто спускаються з дахів та проникають до незахищених вікон).
 • Для громадських, комерційних та виробничих об’єктів, особливо тих, у яких вікна виходять на вулиці або території, що не охороняються.

Це не означає, що у всіх інших випадках захист вікон від зламу буде марним або зайвим. Але на будь-якому об’єкті з наведеного переліку протизламні рішення будуть просто обов’язковими.

Чи може захист пластикових вікон від зламу бути ефективним?

Думка про те, що захист від злодіїв на пластикові вікна неефективний, тому що не запобігає зламу на 100% — помилкова. Основне завдання захисних механізмів — максимально ускладнити проникнення, збільшивши час, який потрібен для відкривання стулки, та підвищивши імовірність додаткового шуму:

 • Досвідчений зловмисник відкриває вікно без захисту менш ніж за 2-3 хвилини.
 • Конструкцію з протизламною комплектацією (клас захисту RC2 або вище) він буде відкривати 15 хвилин і довше.

У 90% випадків, зіткнувшись з вікном у протизламній комплектації, зловмисник просто відмовляється від своїх намірів на користь більш простих для проникнення об’єктів. Якщо ж цього не відбувається — то чим ефективніший захист для пластикових вікон, тим вища ймовірність того, що злочинця:

 • Помітять.
 • Злякають.
 • Чи просто його буде заарештовано на місці злочину співробітниками правоохоронних органів, що прибудуть на сигналізацію, яка спрацювала.

Звичайно, навіть найсучасніший захист на пластикові вікна від зламу на 100% захистити не зможе (як не можуть цього забезпечити традиційні грати або ролети). Але чим якіснішими будуть протизламні системи, тим нижчим буде ризик несанкціонованого проникнення.

Як захистити пластикові вікна від проникнення: комплексний підхід

У пошуках відповіді на питання про те, як захистити пластикове вікно від зламу, потрібно проаналізувати, як саме зловмисники проникають всередину приміщення. Найпоширеніші способи:

 • відтискання стулки від рами за допомогою викрутки, стамески або іншого важеля.
 • розбивання склопакета молотком або каменем.
 • висвердлювання замку з подальшим поворотом віконної ручки.

Таким чином, потрібно захищати вікно в комплексі — інакше злочинець скористається «слабким місцем» і проникне до приміщення.

Протизламна фурнітура

В першу чергу захист металопластикових вікон від зламу спрямований на запобігання відкриванню стулки. Найпростіший спосіб — комплектація металопластикової конструкції протизламною фурнітурою. Механізм протизламної фурнітури має кілька відмінностей від стандартного:

 • Замість циліндричних цапф на рамі використовуються грибоподібні, з невеликим, але чітко позначеним виступом.
 • Замість Т-подібних відповідних планок на раму встановлюються більш надійні, сталеві Н-подібні деталі.

При замиканні стулки грибоподібна цапфа входить в паз Н-подібної відповідної планки, утворюючи протизламну пару. Мінімальні зазори між цапфою і відповідною планкою запобігають найменшому зсуву стулки при спробі зламу: відтиснути її від рами за допомогою викрутки або іншого важеля практично неможливо. Надійність захисту підвищується ще й за рахунок того, що відповідні планки при встановленні на раму закріплюються довгими саморізами безпосередньо у сталевий армуючий контур.

Чим більше протизламних пар, і чим вища їх надійність (вона залежить від якості фурнітури, що використовується, а також від дотримання правил зборки конструкції), тим краще буде працювати захист від зламу — пластикові вікна розкрити буде значно складніше.

Безпечне скління

У будь-яке вікно з захистом від зламу можна проникнути і в інший спосіб — просто розбивши склопакет. Так, сучасні склопакети міцніші за звичайне скло, але при сильному ударі і вони розбиваються. Після цього злочинцеві достатньо просунути всередину руку та повернути ручку — прохід буде відкрито.

Щоб захист від зламу на вікні не спасував перед звичайною цеглою, його доповнюють безпечним склінням. Для цього в конструкцію склопакета включають:

 • Загартоване (термозміцнене) скло.
 • Скло, ламіноване бронюючою плівкою.
 • Триплекс.

Всі три різновиди скла набагато складніше розбити навіть при дуже сильному ударі. Крім того, навіть при успішній спробі розбити ламіноване скло або триплекс уламки залишаться на плівці, і проникнути в приміщення не вийде.

Зверніть увагу! Відсутність великих осколків буде ще однією перевагою — якщо склопакет випадково розіб’ється, ризик порізатися буде набагато нижчим. Крім того, у дитячих кімнатах вікна з захистом від зламу іноді ставлять безпечним склінніям всередину — так навіть сильний удар від кинутої іграшки не призведе до пошкодження склопакета.

Додаткові пристосування

Встановлений на пластикові вікна захист від зламу може включати і інші елементи. Це:

 • Ручки з протизламними механізмами, такими як Hoppe Secustik або Hoppe SecuForte.
 • Ручки з ключем або кнопкою, які не можна провернути зовні, заздалегідь не розблокувавши.
 • Пластини із загартованої сталі, які встановлюються навпроти замкової частини та перешкоджають висвердлюванню механізму ззовні.

Встановлення таких пристосувань на металопластикове вікно не набагато підвищує його вартість. При цьому ефект може бути відчутним — і окремо, і тим більше в комплексі з іншими засобами такі елементи підвищують протизламний потенціал вікна.

Якщо захист вікна від зламу не спрацював: датчики системи безпеки

Навіть найефективніший захист на вікна від зламу може не впоратися, і досвідчений зловмисник його нейтралізує або обійде. Тому найкращий результат дає використання протизламної комплектації разом з сигналізацією, яка сповіщає правоохоронні органи про спробу проникнення до приміщення.

При цьому на вікна та двері, які потрібно захистити від зламу, встановлюються спеціальні датчики. Кращим рішенням може бути датчик activPilot Control від компанії Winkhaus:

 • Компактні розміри дозволяють розміщувати вироби на будь-якому вікні без шкоди для дизайну.
 • Вологозахищений корпус гарантує роботу датчика в будь-яких кліматичних умовах.

А головне — датчик activPilot Control, на відміну від стандартних сенсорів, спрацьовує не при відкриванні вікна, а при перших спробах зміщення стулки щодо рами. Різниця в часі дозволяє службі пультової охорони швидше прибути на виклик — і правопорушник або не встигає проникнути в приміщення, або затримується до того, як винесе з дому чи квартири матеріальні цінності.

Звичайно ж, чим вище зламостійкість самої конструкції, тим більше буде часу з моменту спрацьовування датчика до проникнення злодія в приміщення через вікно. Саме тому такі прилади можна сміливо встановлювати на найбільш захищені пластикові вікна — захист зламу найчастіше не допускає, а датчик виступає в якості останнього рубежу оборони.

Будь-яке вікно — нехай і розміщене на першому поверсі — не має стати дверима для зловмисника до вашого будинку. Вирішити це завдання можна декількома способами, тому до вибору протизламної комплектації ПВХ-вікна варто підійти максимально відповідально.

Безпечне вікно: що потрібно, щоб запобігти спробам зламу на відео