Варіанти скління котеджів

27 Сер 2020
Новини

Скління приватного будинку —  дачного будиночку, котеджу або таунхаусу — завдання складніше за вибір вікон для квартири в типовій багатоповерхівці. Правильний підбір комплектації віконних конструкцій дозволить мінімізувати втрати тепла, захистити від яскравого сонця в літні місяці, знизити ризик проникнення зловмисників і полегшити процес провітрювання.

Нижче ми розповімо, чим можна керуватися, обираючи металопластикові вікна для котеджу.

Загальні вимоги

При склінні заміських будинків в першу чергу варто враховувати, що такий будинок зазвичай опалюється автономною системою. Це дає змогу прямо економити на опаленні, тож ефективне енергозбереження стане пріоритетом.

Проект котеджу може передбачати наявність великих вікон. В цьому випадку потрібно обирати конструкції:

 • достатньо міцні, що не будуть деформуватися при великих розмірах;
 • здатні ефективно захистити від перегріву при інтенсивному сонячному освітленні.

Ще один фактор, важливий для будь-якого вікна в приватному будинку — безпека. Якщо у багатоквартирному будинку додатковий захист від зламу потрібен вікнам на першому, другому чи останньому поверсі, то в котеджі всі віконні та дверні конструкції будуть в зоні ризику.

Крім того, заміське скління — це відмінна можливість для реалізації різних дизайнерських ідей. І навіть якщо віконні отвори мають звичайну прямокутну форму, то самі вікна можна зробити максимально привабливими за рахунок використання різних рішень — від ламінації профілю до декорування склопакетів.

Комплектація конструкцій для скління котеджів

Виконуючи розрахунок вартості котеджу, поряд з іншими факторами варто врахувати витрати на скління. Вони залежать від:

 • Кількості конструкцій (вікон/дверей/балконів).
 • Їх габаритів.
 • Комплектації кожної конструкції.

Кількість і габарити конструкцій обумовлені проектом. А ось при виборі комплектації потрібно враховувати ряд рекомендацій, які будуть актуальними саме для приватних будинків.

Профільна система

Скління котеджів виконується із застосуванням профільних систем, яким властива максимальна енергоефективність. Вимоги до профілю будуть досить очевидними:

 • Максимальна кількість камер, що забезпечує максимальний теплоізоляційний потенціал профілю (6-ти камерні системи будуть оптимальним вибором).
 • Товщина зовнішньої стінки — не менш ніж 3 мм.
 • Монтажна ширина — не менша за 82 мм.

Перевагою будуть також армування з міцного (товщина — 1,5 мм і більше) металу, а також наявність третього, додаткового контуру ущільнення. Прикладом профільної системи, що задовольняє всі наведені вимоги, може слугувати профіль «Віконда Котедж».

Вивчаючи при виборі варіантів для скління котеджів фото готових об’єктів, можна легко помітити, що в більшості випадків ламінований профіль виглядає більш привабливо у порівнянні з білим. Якісна ламінація дає змогу імітувати зовнішній вигляд і текстуру натуральної деревини. Тому вікна будуть візуально ідентичні дерев’яним — але при цьому матимуть всі переваги металопластикових конструкцій. Також актуальними будуть і сучасні кольорові рішення для ламінації — антрацит, білий лебединий тощо.

Склопакет

Сучасні пластикові вікна в приватному будинку мають бути максимально енергоефективними — тільки так можна мінімізувати втрати тепла і заощадити на автономному обігріві. А оскільки склопакети займають до 80% площі будь-якого вікна, то саме їх енергоефективності варто приділити основну увагу.

Для кліматичної зони, в якій знаходиться більша частина України, мінімально допустима (за ДСТУ) конфігурація — двокамерний склопакет з енергозберігаючим або мультифункціональним склом, а також із заповненням камер інертним газом. У цьому випадку опір склопакета передачі тепла буде достатнім, щоб мінімізувати тепловтрати в холодну пору року.

Фасадне скління котеджів, а також встановлення вікон великої площі передбачають додатковий захист від перегріву. Якщо вікно не затінене деревами або сусідніми будівлями, то до конструкції склопакета потрібно обов’язково додати сонцезахисне або мультифункціональне (сонцезахист + енергозбереження) скло.

Ще одна важлива вимога при виборі вікна для котеджу  — ефективний захист від гучних звуків. Навіть у невеликому місті, будинок розташований біля кафе, будівельного майданчика або автодороги теж буде потерпати від шуму. В цьому випадку потрібно подбати про встановлення шумоізоляційних склопакетів.

Нарешті, надійність склопакета — важливий чинник, що гарантує безпеку. Щоб знизити вразливість до проникнення, до конструкції склопакета додають загартоване/броньоване скло або триплекс. Розбити склопакет в цьому випадку буде в рази складніше.

Фурнітура

При виборі фурнітури для вікон в котеджі потрібно враховувати:

 • Великий розмір віконних стулок (а значить, їх велику масу).
 • Високі вимоги до захисту від зламу (протизламна фурнітура буде майже обов’язковою).
 • Наявність додаткових можливостей для вентиляції — мікропровітрювання/ступеневе провітрювання, фіксатор/обмежувач повороту стулки.

Крім того, якщо в будинку є маленькі діти, то кожне вікно, що відкривається, потрібно обладнати дитячим замком безпеки або іншим аналогічним пристроєм. Такі елементи фурнітури не дадуть дитині відкрити стулку без відома дорослих.

Дверні конструкції для котеджів

Скління вхідної групи в котеджах теж має свою специфіку:

 • Балконні та міжкімнатні двері роблять з легкого профілю. При цьому балконні двері повинні бути енергоефективними і стійкими до спроб злому (а значить, в комплект включають протизламну фурнітуру і триплекс). Для міжкімнатних дверей пріоритетом будуть звукоізоляція і привабливий зовнішній вигляд.
 • Вхідні двері в котеджі роблять з максимально міцного і енергоефективного профілю. Обов’язковою буде комплектація дверей надійним замком і посиленим армуванням.
 • Вихід на широкий балкон, веранду або терасу котеджу можна оформити за допомогою розсувної конструкції. Сучасні розсувні системи забезпечують герметичне закривання і щільне притискання по всьому периметру — при цьому ви отримуєте можливість відкрити максимально широкий прохід, а стулка не займатиме багато місця.

Скління котеджу — це саме той випадок, коли можна підібрати конструкцію з унікальною комплектацією, що поєднуватиме оригінальний зовнішній вигляд з хорошими експлуатаційними показниками. Тож оптимальним варіантом буде використання готових рішень, розроблених експертами для котеджів і приватних будинків, і розширення комплектації за рахунок додаткових опцій —  ламінації, декоративного скління або встановлення елементів фурнітури, що розширюють можливості вікна.