Як обрати металопластикове вікно і заощадити, не втративши при цьому в якості

27 Сер 2020
Новини

фото як обрати металопластикові вікна

Плануючи купити металопластикове вікно або кілька вікон (наприклад, при склінні двокімнатної квартири чи будинку), багато хто прагне скоротити витрати. Це цілком природньо: ціна на вікна, особливо якісні, може бути досить високою.

І все ж економити «заради економії» не варто. Перед тим, як обрати пластикові вікна, варто визначитися з оптимальною комплектацією саме для того приміщення, в якому їх буде встановлено. І вже виходячи з цієї комплектації планувати покупку — бо інакше економія може призвести до втрати енергоеффектвності, зниження функціональності вікна і зменшення комфорту в приміщенні. Якщо ж замовити вікно у виробника з сумнівною репутацією, то майже гарантовано постраждає його якість, а витрати на ремонт і часте регулювання «з’їдять» всю економію.

Як розрахувати вартість вікна, на чому економити можна, а на чому точно не варто, ми розповімо в нашій статті.

Оптимізуємо комплектацію

Крім габаритів ціна на вікна на основі металопластикового профілю безпосередньо залежить від їх комплектації. Це означає, що заощадити можна за рахунок вибору конструкції в більш дешевій комплектації. Які ж заходи будуть раціональними?

  • Стандартне вікно — прямокутне, з мінімальною кількістю стулок — практично завжди буде дешевше за вікно, виготовлене за індивідуальним замовленням. Якщо це не критично, від частини стулок можна відмовитися, замінивши їх глухим склінням.
  • Вікна на балкон зі штульповим відкриванням теж коштують дорожче. Відмова від єдиного широкого отвору на користь двох окремих стулок, розділених імпостом, дозволить скоротити витрати (хоч і не набагато).
  • Віконний профіль за своїми характеристиками повинен відповідати розрахунковій енергоефективності вікна. У квартиру типової багатоповерхівки можна поставити конструкції з більш дешевого ПВХ-профілю — опір теплопередачі багатокамерних систем, розрахованих на встановлення до приватних будинків тут буде надлишковим.
  • Обираючи вікна для квартири при обмеженому бюджеті, можна також відмовитися від їх декорування або підібрати вікно в стандартній ламінації. Так, асортимент віконних компаній включає безліч декоративних рішень для склопакетів і профілю, але з метою економії можна обмежитися суто функціональним варіантом в білому кольорі.

Сумарний економічний ефект від такої «оптимізації» комплектації може бути цілком відчутним навіть при замовленні одного вікна. Якщо ж потрібно підібрати кілька конструкцій, то загальна економія буде більш ніж помітною.

Зверніть увагу! Часто віконні компанії пропонують клієнтам готові рішення для будинків і квартир з урахуванням власного асортименту. Зазвичай такі рішення розробляють з урахуванням ефективної комплектації, тому при виборі вікна саме їх варто брати за основу, доповнюючи відсутніми функціональними або декоративними елементами.

На чому не варто економити?

Дізнавшись, скільки коштують вікнапластикові або дерев’яні — багато хто намагається радикально знизити вартість. Але економити можна не на всьому:

  • Вимоги до якості профільної системи досить високі, і на ній економити не варто. Зменшена товщина стінок, тонке армування — все це призводить до значного зниження міцності самої конструкції. Для вікон великої площі, а також при склінні на верхніх поверхах в зоні підвищеного вітрового навантаження це буде критичним.
  • Обирати дешевший склопакет — теж не найкраща ідея. Енергозберігаючі вікна повинні утримувати тепло в приміщенні, а встановлення склопакета без енергозбереження призведе до зростання теплопровідності на 80% площі вікна. Жоден профіль таких втрат тепла не компенсує.
  • Фурнітура — ще один критичний вузол. Наслідки економії на дешевій фурнітури — перекіс стулки, потреба в частому регулюванні через продування, прискорена корозія деталей. Крім того, дешеві фурнітурні комплекти мають низькі показники захисту від зламу, тому кваліфікований зловмисник може відкрити стулку менше ніж за хвилину практично без шуму.

Ну, і нарешті, варто згадати ще один аспект, на якому економити не можна — якість монтажу. Довіряючи встановлення вікна під ключ непрофесіоналам, ви сильно ризикуєте: конструкцію може бути закріплено недостатньо надійно, а монтажний шов буде пропускати вологу і/або тепло. Перелік можливих неприємних наслідків дуже широкий — починаючи від продування по периметру вікна і появи плісняви на відкосах і закінчуючи випаданням рами з отвору при сильному пориві вітру (рідко, але при непрофесійному встановлення трапляється).

Заощаджуємо при замовленні

Крім вибору оптимальної комплектації (заощадили там, де потрібно, не чіпали те, що дійсно важливе) скоротити витрати можна і ще кількома способами:

  • По-перше, ціни на ПВХ вікна мають сезонну «прив’язку» — виробники, щоб стимулювати попит, знижують вартість конструкцій в осінньо-зимовий період. Хочете заощадити — замовляйте таку продукцію поза сезоном (бонусом буде відсутність черги на монтаж).
  • По-друге, виробники часто пропонують бонуси або знижки при замовленні онлайн. Це зручно і для клієнта, якому не потрібно нікуди їхати, і для самої віконної компанії. Якщо у виробника або продавця вікон є така можливість — обов’язково нею скористайтеся!
  • Врешті-решт, не забувайте про цільові акції і знижки, які варто відстежувати. Наприклад, якщо ви твердо вирішили встановити ламіновані вікна — стежте за сторінкою обраної віконної компанії в соцмережах. Цілком можливо, що в рано чи пізно таку акцію буде запущено, і ви зможете скоротити витрати.

Плануючи замовлення металопластикових вікон, варто обов’язково мати на увазі, що занадто дешева конструкція за визначенням не може бути якісною. На деяких елементах комплектації економити не варто, тому що це призведе або до зниження комфорту, або до додаткових витрат у майбутньому.

І все ж розумна економія цілком можлива, і шляхи до неї ми описали в нашій статті.